
Czym jest ccSerwer?
CcSerwer to nowatorski system informatyczny, który automatyzuje proces odbioru dostaw i przekazywania wyników badań prób mleka. Jest pośrednikiem pomiędzy samochodami cysternami a oprogramowaniem w zakładzie mleczarskim.
Pozwala na:
• przesyłanie planu trasy na samochód,
• przesyłanie ostatnich wyników badań dostawców na samochód,
• odbiór potwierdzenia wydrukowania wyników dla dostawcy,
• odbiór informacji o ilości litrów od dostawców z trasy.
Komunikacja z komputerem pokładowym w samochodzie wykonywana jest w czasie rzeczywistym przy wykorzystaniu technologii bezprzewodowej.
Oprogramowanie jest w pełni zintegrowane z naszym systemem rozliczania dostawców mleka Mikrodom oraz z systemem Laboratorium Mleka Surowego.
Sposób działania
Obsługa planu tras i odbioru dostaw
Plan trasy jest przygotowywany w programie Cysterna. Można tworzyć plany obowiązujące przez dzień lub pewien okres czasu. Dla każdej trasy tworzona jest lista kolejnych dostawców, od których realizowany jest odbiór. Dodatkowo, można tworzyć zdarzenia, czyli rejestrację czynności kierowcy w trakcie realizacji przejazdu np. zostaw przyczepę, przelej mleko, wydaj towar dostawcy itp.
Plan trasy jest wysyłany na samochód. Po przyjeździe, samochód wypompowuje mleko, a informacja o ilości odebranych litrów od każdego dostawcy jest automatycznie przesyłana do zakładu. Istnieje również możliwość bezobsługowej rejestracji danych dla całego samochodu (ilość wypompowana lub ilość z wagi plus wyniki badań dla całej cysterny).
Obsługa wyników badań
Wiedza na temat wyników badań jest dla rolnika bardzo istotna. System ccServer wspiera przekazywanie tych informacji do komputera pokładowego autocysterny. Komputer otrzymuje dane o ostatnich wynikach badań każdego dostawcy, do którego jedzie. Podczas odbioru, istnieje możliwość ich wydruku.
Współpraca
Obsługa wszystkich typów urządzeń np. Alima, ArsWin, Enko, Jansky, Mak 300X, MidatWin, Milker, MTC, Pd4000, Psion2000, Readcom, WSK, Zevodat, ADIS, MSC, PD4000G, PRO-WAM.
System jest w pełni przygotowany na obsługę dostaw z kodami kreskowymi. Kody kreskowe mogą zawierać numer dostawcy lub unikalny identyfikator. Zastosowanie identyfikatorów prób zapewnia anonimowość w całym procesie wykonywania badań poprzez brak jawnego powiązania kodu próby z numerem dostawcy.